zpěvák, skladatel a pedagog

11/2011

Kdy jste se poprvé setkal s Karlem?

S Karlem jsem se osobně seznámil v době, kdy odešel od Spirituál kvintetu, tedy někdy v sedmasedmdesátém. Tehdy zakládal kapelu a protože měl rád sborové zpívání, kontaktoval tehdy C&K Vocal. Několikrát jsme se sešli a vymýšleli, jak to udělat. My jsme tehdy odcházeli ze Semaforu a právě vycházelo naše první album- Generace. Společný projekt se tehdy neuskutečnil z ekonomických důvodů - bylo by nás moc. Až po dlouhé době,v roce 2000, kdy jsem se stal členem Spirituál kvintetu, jsem se opět s Karlem sešel.

Jaký byl podle Vás Karel člověk a jaký muzikant?

Karel byl velmi milý člověk, kamarádský, připravený kdykoli k pomoci, měl zájem o lidi v kapele i ve společnosti, ve které se pohyboval. Byl obětavý, pracovitý, neuměl odmítnout zájem o hraní, takže stíhal neustále závazky, které slíbil a nebylo to jen kvůli penězům. Miloval svoje děti, kterým se maximálně dle svých možností věnoval. Byl velmi muzikální, výborný kytarista a o jeho nezaměnitelném pěveckém talentu nemůže být pochyb. Poslední rok byl velmi nemocný a jeho rozhodnutí o potápění, které nikdy neprovozoval, mu bylo osudné. To by další případ, kdy neuměl říci ne.

Co se Vám vybaví, když se řekne Karel Zich?

K pobavení sděluji, že po první jízdě s Karlem na koncert, kdy jsme jeli celou cestu 180 km za hodinu, on jedl bagetu, řídil koleny, dělal myšky a telefonoval, jsem se druhý den šel připojistit na život.

Měli jste nějaké společné plány do budoucnosti, které se bohužel už neuskutečnily?

O souvislostech se nebudu rozepisovat. Byla to velká ztráta pro mnoho lidí. Život jde samozřejmě dál, rány se zacelí ale my na něj neustále vzpomínáme a tak je jaksi pořád mezi námi v kapele.