Tajná svatba!

(Blesk, 5.9. 2002)

Zpěvák Karel Zich (53) se tajně oženil! Jeho vyvolenou se stala dávná láska Jana (36) z Moravy. "Na Janě mi nejvíc imponuje, že je v pohodě a nevyhledává konflikty. Mám ji moc rád," přiznal Blesku zamilovaný Karel Zich.

Jak nám prozradil, vše se událo neuvěřitelně rychle a ještě pár dnů před svatbou nevěděl, že se bude ženit. "Jen jsme si s Janou říkali, že se vezmeme v létě. Najednou jsme si uvědomili, že léto pomalu končí, a když to neuděláme hned, tak bychom to už nestihli. Navíc v září máme hodně práce a já i cestování a koncertování," vysvětlil nám Zich.

Se svou budoucí ženou se náš populární zpěvák, interpret hitů jako »Je to paráda«, seznámil už před dvaceti lety v Brně. "Waldemar Matuška mě tenkrát pozval na přivezený burčák do recepce hotelu, ve kterém jsme bydleli. A právě tam jsem Janu poprvé uviděl. Byla tam tenkrát jako studentka za hostesku," zavzpomínal na první setkání se svou osudovou láskou Karel Zich. Už tehdy mezi ním a Janou prý pře skočila pověstná jiskra. Jenže Zich byl v té době ženatý a na svět právě přišla jeho dcera Adéla. "Tenkrát v tom ale nebylo možné pokračovat. Měl jsem rodinu a až po letech, kdy nám oběma vztahy nevyšly, jsme se k sobě vrátili," přiznává Zich, který se kvůli Janě před půl rokem rozvedl. Málem po čtyřiadvaceti letech manželství opustil první ženu Natašu, s níž má dvacetiletou Adélu a třináctiletého Karla. Ještě před rozvodem se odstěhoval ze společného řadového domku na Spořilově a nyní si buduje nový domov na Vinohradech.

"S Janou jsem nyní chodil dva roky, než jsme se vzali," řekl nám Karel Zich, jehož přísně utajovaná veselka se na poslední chvíli málem nekonala. Ohrozil ji totiž fakt, že neměl potvrzený rozvodový list. "Byl to úřednický šlendrián, že mi ani půl roku po rozvodu neposlali potvrzený rozsudek," vzpomíná Zich. Během tří dnů se ale vše vyřešilo a Karel s Janou si mohli říct své osudové »ano«. Svatební hostina se konala v restauraci na pražské Štvanici, která skončila čtyři dny poté celá pod vodou. Krátkou svatební cestu absolvovali manželé Zichovi do Mariánských Lázní na Chopinův festival a příští týden odletí do Tuniska. "Nezlobte se, ale o soukromí mluvím velmi nerad. Naše svatba byla civilnější a ani nevěsta neměla bílé šaty. Užili jsme si ji v klidu a romanticky, ale víc bych o tom už nechtěl hovořit," řekl nám Karel Zich. Jak se zdá, populární zpěvák se rozhodl začít novou etapu svého života.

Miroslav Graclík