K táboráku si Zich kytaru nebere

(iDnes, 12.7. 2002)

Podstatně delší léto by potřeboval zpěvák Karel Zich, aby zvládl všechno, co si předsevzal. Chce být co nejvíce se svou nemocnou maminkou na chalupě na Chodsku a zároveň by nerad ošidil své potomky a současnou partnerku. Přitom nesmí zapomínat ani na kytaru, protože kdyby nehrál, změkla by mu bříška prstů a čekal by ho bolestivý začátek sezóny.

"Neplánuju, protože plány se potom musejí radikálně měnit a člověk se nerad vzdává něčeho, k čemu se upne. Já teď musím hodně improvizovat a jsem rád, že užívám krásné chvíle," řekl Zich, který o nynějších prázdninách hodlá především relaxovat a být na místech, která má rád. K takovým místům patří i Chodsko, kam
jezdil už jako malý s rodiči a kde má hodně přátel. Rád by vyrazil na chvilku i někam do hor, nejspíš do Alp.

 "Chtěl bych se jenom zastavit někde, kde se zastavuju rád. Jako třeba v Jižních Čechách u Dušana Vančury ze Spirituál kvintetu, zajet si na kole, někde si jen tak prostě ťapat, zaplavat si a zasportovat," zasnil se třiapadesátiletý Zich, který byl za mlada vodák a rád si u táboráku na kytaru zahraje písničky z těch dob.

"Ovšem koncertní kytary, které mám, moc nerad beru k ohni. Ale když tam kytaru někdo má, tak si na ni hrozně rád zahraju a zazpíváme si," dodal zpěvák.

ČTK