Zeptejte se 7x

(?)

Odpovídá Karel Zich

Který člověk pro Vás v životě nejvíc udělal?

Jana Příbramská, Ostrava

Většinou lidé, kteří to nedali najevo. To, co mi vštípili rodiče a co jsem mohl od všech lidí, kterých si vážím, pochytit, si musím přizpůsobit vlastní míře. Vlastní orientaci si musím najít sám.

 

Možná, že znáte písničku Radost mám i z maličkostí. Je tomu tak i u Vás?

Zdeňka Dvořáková, Křičkov

Maličkosti časem nabudou důležitosti, že se až nestačíme divit. Někdy to platí zase naopak. Důležité věci se v určité chvíli stanou maličkostmi.

 

Nedávno bylo v Mladém světě inzerováno: Hledám dvojníka Karla Zicha. Co si o tom myslíte?

Lenka Ševčíková, Brodek u Konice

Já bych si ten inzerát dal sám. Měl bych doma někoho stejného, kdo by mi pomáhal. Ale ten, kdo to psal, měl k tomu jiné důvody. Kdybych byl třeba František Novák, nikdy by se inzerát neobjevil, takže nemá smysl.

 

Jaký máte pocit na jevišti před plným hledištěm?

Jaroslav Nerad, Pardubice

Plným hledištěm čeho? Když lidí, tak je to dobré. Chci tím říci, že jsem viděl amfiteátry, které jako po lidech nevypadaly.

 

Chystáte svým posluchačům nějaké překvapení?

Irena Bezděková, Veselí nad Lužnicí

To jim asi skýtám neustále. Aspoň podle toho, co mi říkají. Jednou jsem v televizi malý, jednou tlustý. Jindy se mi stane, že spletu text, ale k takovému překvapení se skutečně nechystám.

 

Podle čeho si vybíráte písničky do svého repertoáru?

Linda Malá, Ústí nad Labem

Mám rád ty, které mají upřímný základ a poctivý záměr.

 

Jaký je Váš vztah k historickým památkám?

Lenka Ševčíková, Brodek u Konice

Když jsem studoval estetiku, musel jsem se tím zabývat. To je jedna stránka. Ta druhá je citová. Nejde o jednotlivé objekty, ale o pocit, který souvisí s mentalitou a lidmi, kteří tu byli před námi a tvořili kulturní zázemí naší země. Má to souvislost i s muzikou, kterou rád poslouchám. V obyčejné lidové písničce se objeví vztah ne ke konkrétním věcem, ale k celému bohatému zázemí, k místu, odkud pocházím.

zpět