zpěvačka

11/2005

Kdy jste se poprvé setkala s Karlem?

Karla jsem samozřejmě znala už jako malá holka. Seznámil mě s ním můj manžel Jiří Brabec, se kterým jsme právě dělali na mém CD Borůvková. On také tenkrát oslovil Karla, zda by s semnou nespolupracoval. Tak to tenkrát dopadlo dobře a my jsme se spolu ocitli ve studiu a potom také v televizi. Karel na mně zapůsobil velice dobře. Profesionál a velice milý a skromný člověk.

Jaký byl podle Vás Karel člověk a jaký muzikant?

Karel byl skvělý muzikant a skvělý zpěvák. Jako člověka jsem ho poznala velice málo, i když jsme se vídali na různých akcích, kde jsme vystupovali (ne společně) vždy jsme spolu prohodili pár slov. Byl velice milý a zábavný.

Co se Vám vybaví, když se řekne Karel Zich?

Na prvním místě profík a spolehlivý člověk. Uměl vyprávět skvěle vtipy. Zažila jsem ho, když jsme seděli na Nově o pauze, zrovna se natáčel Silvestr 2000 a Karel sršel vtipem. Tenkrát byl velice šťastný a zamilovaný. Myslím, že si i vyřešil své soukromé problémy. Vypadal moc dobře odpočatě a měl plno energie, moc mu to slušelo.

Měli jste nějaké společné plány do budoucnosti, které se bohužel už neuskutečnily?

Asi týden než se ta nešťastná událost stala, jsem Karla chtěla požádat zda by nešel do duetu, právě jsem se připravovala na další CD, ale už jsem to nestačila. Také mně podržel v době, kdy jsem přišla o manžela, volal mi jestli něco nepotřebuji, a že se na něho mohu obrátit. Bylo to od něj milé a povzbuzující. Karla jsem měla opravdu ráda jako člověka. Nebyli jsme kamarádi, kteří spolu chodili na kávu, ale přesto mi byl blízký a jsem moc ráda, že mám na něj památku v podobě písničkového klipu, kde jsme si spolu zazpívali. Na Karla Zicha už nikdy nezapomenu. Ono se totiž na něho ani zapomenout nedá. Je tady pořád s námi se všemi a zpívat nám bude dál.