zprostředkovatel spolupráce s W. Jackson a F. Krcem, podnikatel

2/2006

K. Zich, W. Jackson, J. Spěváček a M. Bukovič před nahrávacím studiem HrnčířeKdy jste se poprvé setkal s Karlem?

S Karlem jsem se znal už hodně dlouho, myslím tím osobně. Dříve jsem ho znal pouze z vyprávění Michala Bukoviče, ale poprvé jsem se s ním setkal u nás v Sušici asi v roce 1984. Bylo to při jeho koncertu s FLOPem. Dlouze jsme si povídali v jeho šatně, a pak jsme se přestěhovali ještě s několika muzikanty k nám domů. Seděli jsme asi do druhé hodiny ráno a povídali jsme si o rock´n´rollu. Ještě než odjel, tak se mi fixkou podepsal na bílou skříňku u LP desek. Přidal tam ještě pár dalších slov - a ten jeho "zápis" je tam ještě dneska, vedle podpisů českých a amerických country zpěváků..

Jaký byl podle Vás Karel člověk a jaký muzikant?

V životě jsem poznal hodně lidí a zpěváků, ale Karel byl naprosto výjimečný.. Kromě toho, že byl špičkový zpěvák a kytarista, byl člověkem s absolutním přehledem a výjimečně lidský.. Často mi volal a dělal si starosti - bylo to vždy nečekané a milé.. Karel Zich byl člověk, na kterého se nedá zapomenout..

K. Zich a J. Spěváček v Dobré VoděCo se Vám vybaví, když se řekne Karel Zich?

Výjimečný člověk a muzikant!!!

Měli jste nějaké společné plány do budoucnosti, které se bohužel už neuskutečnily?

Samozřejmě jsme měli další plány, ale chtělo to ještě nějaký čas.. Jsem strašně moc rád, že jsme s Karlem realizovali projekt s nahráním LP desky s královnou rock´n´rollu Wandou Jackson, a po revoluci i projekt s Texasanem Freddie "Steady" Krcem.. Samotné Wandy Jackson se Karlovo předčasné úmrtí velice dotklo, protože jsme stále uvažovali o návratu Wandy Jackson do Prahy. Toto jeho přání se již ale nenaplní.. Svého času jsme uvažovali i o Brendě Lee, ale to byly opravdu jen úvahy, které se pak jaksi rozplynuly ve víru dalších událostí..