Pohřeb Karla Zicha se uskuteční ve středu v Břevnovském klášteře

(České noviny, 23.7. 2004)

PRAHA - Převozu těla zpěváka Karla Zicha, který utonul při potápění u břehů Korsiky, již nebrání žádné administrativní potíže. Tělo bude převezeno nejspíš o víkendu a po pitvě v nemocnici na pražských Vinohradech pohřbeno. Poslední rozloučení se uskuteční ve středu v Břevnovském klášteře v Praze, řekl Radomil Hertl z pražského potápěčského centra Blue Shark, který v osudných chvílích Zicha doprovázel.

Myslím si, že pitva přesně určí příčinu smrti," konstatoval Hertl. Francouzské úřady Zichovo úmrtí vyhodnotily jako utonutí bez cizího zavinění. Policisté při vyšetřování vyloučili možnost, že se instruktor potápění dopustil nějaké chyby. Podle francouzského prokurátora byla příčina smrti objasněna; souhlas k soudní pitvě proto nedal.

Podle Hertla i Zichových pozůstalých však skutečná příčina zpěvákovy smrti zatím objasněna nebyla. Uvedení utonutí jako příčiny smrti podle Hertla může dát bulvárním médiím příležitost událost skandalizovat.

Zich zemřel v úterý v podvečer při potápění u korsického města Porto-Vecchio. Na dovolené byl ve společnosti deseti lidí včetně své manželky. O život přišel pět týdnů po svých 55. narozeninách.

Poslední rozloučení s Karlem Zichem se uskuteční v břevnovské bazilice sv. Markéty od 14:00 hodin.

Autor: ČTK