Zichovo tělo zůstává zatím na Korsice

(iDnes, 22.7. 2004)

Tělo zpěváka Karla Zicha, který utonul při potápění u břehů Korsiky, ještě devět dní po jeho smrti nebylo stále převezeno do Česka. Hertl z potápěčského centra uvádí, že hned po převezu do vlasti provedou patologové pitvu. Teprve až po ní bude zveřejněn termín Zichova pohřbu.

"Ještě chybějí nějaké dokumenty od francouzské policie," řekl Radomil Hertl z pražského potápěčského centra Blue Shark.

Datum převozu Zichova těla zatím nezná ani česká konzulka ve Francii Ljuba Svobodová, která poukazuje na zdlouhavost jednání s korsickými úřady.

Zich zemřel v úterý v podvečer při potápění u korsického města Porto-Vecchio. Na dovolené byl ve společnosti deseti lidí včetně své manželky. O život přišel pět týdnů po svých 55. narozeninách.

Dopravu Zichova těla zpět do vlasti zajistí Pohřební služba hlavního města Prahy.

"Tělo se musí se odvézt na patologii do Královských Vinohrad, kde se provede pitva. Pak teprve budeme znát termín posledního rozloučení," upřesnil.

Francouzské úřady Zichovo úmrtí vyhodnotily jako utonutí bez cizího zavinění. Policisté při vyšetřování vyloučili možnost, že se instruktor potápění dopustil nějaké chyby. Podle francouzského prokurátora byla příčina smrti objasněna, a proto souhlas k soudní pitvě nedal.

Podle Hertla i Zichových pozůstalých však skutečná příčina zpěvákovy smrti zatím objasněna nebyla.