Vrátím se tam, kde zemřel

(Blesk, 12.8. 2004)

Jana a Karel Zichovi [Zdroj:Blesk]Manželka Karla Zicha(+55). Jeho urnu mám pořád doma!

Jana Zichová (38), vdova po utopeném zpěvákovi Karlu Zichovi (+55), poprvé od smrti manžela promluvila! Blesku se exkluzívně svěřila s tím, jak se chce poprat s krutým osudem.

Přestože český Presley zemřel 13. července při potápění právě po boku své ženy na hladině Středozemního moře, statečná Jana se hodlá potápět dál a do moře, kde její milovaný manžel přišel o život, se rozhodně vrátí.

"S Karlem jsme tam prožili překrásné chvíle. Potápění nám dělalo radost. Právě proto s tím nechci přestat," řekla odhodlaně Blesku Jana Zichová.

Potápěčského výletu na Korsiku, kde Zich zemřel, Jana Zichová v žádném případě nelituje. "Proč bych toho měla litovat? Vím, že kvůli potápění Karel nezemřel. Měl nemocné srdce, věděl to, ale snažil se žít naplno. Nikdo nás nikdy netuší, kdy se to stane," řekla nám odevzdaně paní Jana.

Její život se poslední týdny proměnil v děsivou noční můru. "Měla jsem nejdřív pocit, že pro mne skončil svět. Potom jsem ale pochopila, že tohle by Karel zrovna nechtěl. Snažím se obejít i bez prášků a zvládnout to všechno sama. Musí to jít," říká odhodlaně.

Někam odjet a snažit se alespoň částečně přijít na jiné myšlenky je v těchto dnech zcela nemožné. "Nemám volnou ani minutu. Pořád chodím po úřadech a něco vyřizuju. Pozůstalost a ostatní věci s tím spojené. Jsem moc unavená," svěřuje se.

Karel Zich [Zdroj:Blesk]Snad jediným světlým bodem, který má před sebou, je právě moře a neopren. Její potápěčské vášni velice rychle a rád podlehl i Karel Zich. "Pod hladinou jsme byli jako doma," říká paní Jana, která se s manželem Karlem na Korsiku už dlouho dopředu těšila jako malé dítě.

Kromě toho, že v září vydá Supraphon CD "Karel Zich To nejlepší", jehož výběr si zpěvák před cestou na Korsiku ještě sám stihl udělat, chystá paní Zichová malé překvapení. "S Karlovými kolegy a dalšími blízkými přáteli jsme se rozhodli, že uspořádáme koncert, kde se budou zpívat Karlovy písničky, a zároveň vydáme album s písničkami, které ještě nevyšly," chce udělat radost Karlovým fanouškům Jana Zichová.

A když někdo bude chtít uctít zpěvákovu památku kytičkou, bude prý vítán na Vinohradském hřbitově, kam bude zpěvák uložen do rodinné hrobky. "Karlova rodina je teď rozlítaná. Musím počkat, až budeme všichni pohromadě, a potom urnu uložíme," říká Jana Zichová, která zatím ochraňuje manželovy ostatky doma.

Michaela Remešová