Zicha při potápění zradilo srdce

(iDnes, 28.7. 2004)

Rodina a přátelé se loučí se zpěvákem Karlem Zichem, který zahynul při potápění. Dnešnímu pohřbu předcházela pitva, která se uskutečnila na žádost rodiny. Podle lékařů zpěvák zahynul na Korsice kvůli onemocnění srdce a cév. Vyloučili tak cizí zavinění.

Francouzské úřady úmrtí vyhodnotily jako utonutí bez cizího zavinění. Tamní policie při vyšetřování vyloučila i možnost, že se instruktor potápění dopustil nějaké chyby.

Podle francouzského prokurátora byla příčina smrti objasněna, a proto souhlas k soudní pitvě nedal.

Na pitvě však trvala Zichova rodina, a proto nechala zpěvákovo tělo vyšetřit patology z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

"Vzhledem k charakteru onemocnění mohla fyzická zátěž smrt vyvolat, ale mohla to být zátěž jakéhokoli druhu," komentoval výsledky pitvy řekl šéf Ústavu soudního lékařství Jiří Hladík. Na přání rodiny nesdělil žádné další podrobnosti.

Zichovy ostatky byly z Korsiky dopraveny do vlasti letecky v úterý za asistence Pohřební služby hlavního města Prahy. Nikdo z příbuzných se letu nezúčastnil.

Zich zemřel 13. července v podvečer při potápění u města Porto-Vecchio. Na dovolené byl ve společnosti deseti lidí včetně své manželky. O život přišel pět týdnů po svých 55. narozeninách.

Poslední sbohem mu dají jeho pozůstalí, přátelé a hudebníci dnes ve 14:00 v bazilice sv. Markéty Břevnovském klášteře.